Wrześniowa edycja konkursu dla blogerek i blogerów piszących o ciąży

11/09/2011 at 11:37

Już pół roku nieprzerwanie trwa nasz konkurs – co miesiąc zostaje wybrany jeden „Blog miesiąca” pisany przez blogerkę/blogera opisującego ciążę swoją bądź żony/partnerki. Czytając w kolejnych miesiącach dziesiątki postów mamy okazję poznać prawdziwe życie rodzin oczekujących na narodziny dziecka, radości i wzruszenia, ale też rozterki i dylematy. Przyznam, że to bardzo ciekawa lektura 🙂

Zapraszamy więc wszystkich piszących na blogach o ciąży do naszej comiesięcznej zabawy. Mamy nadzieję, że jak co miesiąc dołączą do nas kolejne blogi. Prosimy jeszcze o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który znajduje się na końcu tego postu.

W miesiącu wrześniu sponsorem nagrody w konkursie na „Blog miesiąca” jest marka Huggies, producent pieluszek dla dzieci. Zwycięzca otrzyma miesięczny zestaw pieluszek Huggies Newborn:

. . 2x opakowanie rozmiar 1 (78 pieluszek w każdym opak),

2x opakowanie rozmiar 2 (90 pieluszek w każdym opak.).

Wartość nagrody 171,96 zł.

Pieluszki Huggies®Newborn stworzono ze starannie dobranych, miękkich i przewiewnych materiałów, w tym naturalnych włókien bawełny, które delikatnie otulają wrażliwą skórę nowo narodzonego dziecka. Pas taliowy z „kieszonką” zapewnia dodatkową ochronę przed wyciekaniem zawartości pieluszki, a zwiększona chłonność wkładu chłonnego utrzymanie wilgoci z dala od pupy dziecka i zmniejszenie ryzyka wystąpienia pieluszkowego zapalenia skóry. Dodatkowo na powłoczce każdej z pieluszek radoÊnie uśmiechają się postacie Disneya – charakterystyczne wyłàcznie dla produktów marki Huggies®.

Pieluszki ze specjalnym wycięciem na gojący się pępek noworodka.

Na temat nowych wytycznych Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Neonatologii dotyczących pielęgnacji kikuta pępowiny, pisałam już w osobnym poście. Nie zaleca się obecnie stosowania roztworu spirytusu ani fioletu gencjany. Podczas kąpieli należy unikać moczenia gojącego się pępuszka. Nie należy również niczym go przykrywać, aby nie uciskać ani ocierać. To właśnie sucha pielęgnacja pępowiny skraca czas gojenia i odpadnięcia kikuta pępowinowego. Na te potrzeby odpowiada marka Huggies®Newborn, tworząc, z myślą o noworodkach, nowe pieluszki w rozmiarze 1, które ułatwiają pielęgnację gojącego się pępuszka. Specjalne wycięcie, we właściwym kształcie, zapewnia swobodny dostęp powietrza i przyspiesza jego gojenie oraz odpadnięcie kikuta. Jednocześnie zdecydowanie zmniejsza się ryzyko infekcji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pieluszki.pl

Zapraszam raz jeszcze do wzięcia udziału w konkursie!

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu ukaże się 10 października w zakładce KONKURS

Regulamin konkursu

 1. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba posiadająca bloga, będąca aktualnie w ciąży lub jej partner lub obydwoje przyszłych rodziców.
 2. W Konkursie mogą brać udział zarówno blogi nowo powstałe, jak i założone wcześniej, nawet przed ciążą. Ocenie będą poddawane wpisy na blogu dokonane w okresie trwania Konkursu. Jeśli w danym miesiącu autorce/autorowi bloga urodzi się dziecko, również będzie nominowany do nagrody. Blog nie musi zawierać wpisów o tematyce wyłącznie dotyczącej ciąży – mogą to być również wpisy o codziennym życiu lub np. zainteresowaniach autorki/autora.W Konkursie mogą brać udział tylko blogi prowadzone w języku polskim.
 3. Zastrzegamy sobie prawo do wykluczenia bloga z Konkursu bez podania przyczyny.
 4. Zgłoszenia można dokonać wysyłając link do bloga na adres: i.lenkiewicz@przedporodem.pl. Blogi można zgłaszać do końca danego miesiąca, w którym będzie podlegał on ocenie.
 5. Potwierdzeniem, że autorka/autor bloga bierze udział w konkursie, będzie umieszczenie na swoim blogu linku www.blog.przedporodem.pl lub widgetu.
 6. Na blogu “przedPORODEM.pl” na podstronie „Blogerki” przy blogach biorących w danym miesiącu udział w konkursie zamieścimy adnotację „ Ten blog bierze udział w konkursie na Blog Miesiąca”.
 7. Do dnia 10 następnego miesiąca, po miesiącu, który będzie podlegał ocenie, wyłonimy zwycięski blog. Do zespołu oceniającego blogi będą wchodzić osoby na co dzień pracujące w Szkole Rodzenia przedPORODEM.pl: Iza Lenkiewicz – to ja, dyrektor, organizatorka szkoły rodzenia
  Magda Napierała – psycholog w szkole rodzenia
  Magda Liszewska – studentka medycyny, stażystka w naszej szkole rodzenia
 8. Autorka zwycięskiego bloga będzie mogła, jeśli zechce, umieścić na nim znak graficzny “Blog Miesiąca – Konkurs przedPORODEM.pl

 9. O zwycięzcy poinformujemy na blogu „przedPORODEM.pl”  w zakładce “Konkurs”– autor/autorka nie musi, jeśli sobie nie życzy, ujawniać  swojego imienia i nazwiska. Swoje dane personalne (imię i nazwisko, adres) poda tylko do naszej wiadomości, abyśmy mogli wysłać jej nagrodę.
share