Senmata®- Biznes z brzuszkiem cz.2

18/08/2009 at 01:44

Dzisiejszy post zamieszczam z dwóch powodów. Po pierwsze – chciałabym na blogu kontynuować cykl o kobietach, które będąc w ciąży lub opiekując się malutkim dzieckiem wpadły na pomysł rozpoczęcia własnego małego biznesu, a inspiracją do tej działalności było ich własne macierzyństwo. Był już artykuł o mamie – artystce, która będąc w ciąży zaprojektowała bardzo oryginalne bluzki ciążowe, rozpoczęła ich produkcję i sprzedaż w sklepie internetowym. Drugi powód – niedawno rozpoczęta akcja edukacyjna: „Zdrowy sen w ciąży”, gdyż treść tego artykułu wiąże się właśnie ze spaniem w ciąży.

Chciałabym przedstawić ci panią Beatę Stawiarską, szczęśliwą mamę i projektantkę senmaty® – unikalnego produktu ułatwiającego zdrowe i wygodne spanie w czasie ciąży. Kiedy pani Beata była w ciąży, miała spore problemy ze snem na boku. Próbowała stosować różne dostępne na rynku produkty, które miały być pomocne w przyjęciu wygodnej pozycji w czasie snu. Kupiła kilka specjalistycznych poduszek dla kobiet w ciąży, ale żadna z nich nie spełniła swojego zadania. „Jedna była za mała i ciągle się wysuwała spod brzucha, inna nie trzymała kształtu, kolejna miała twarde i szeleszczące wypełnienie, nie dające usnąć… Zmęczona poszukiwaniem postanowiłam sama uszyć to, czego mi potrzeba” – opowiada pani Beata.

Postanowiła sama stworzyć produkt, który zapewni jej wygodny sen w ciąży – taki, który podeprze zarówno głowę, brzuch jak i nogi. Coś, co nie będzie zmieniało kształtu i będzie sprężyste przez całą noc. I tak narodziła się senmata®.

Zanim powstała ostateczna wersja senmaty®, która dostępna jest w sprzedaży, pani Beata stworzyła kilka prototypów. Rozdawała je swoim koleżankom w ciąży, a te zachwyciły się pomysłem i potwierdziły, że senmata® to wielkie udogodnienie dla kobiet spodziewających się dziecka. Zasugerowały też kilka nowych rozwiązań, aby produkt był jeszcze bardziej pomocny innym kobietom, które mają problem z zaśnięciem w czasie ciąży.

Świetnym rozwiązaniem jest to, że senmata® składa się z 3 odrębnych segmentów: podgłówka, podbrzuszka i podkolannika. Sam „podbrzuszek” z kolei składa się z  trzech oddzielnych komór: głównej, podręcznej i brzusznej. Dzięki temu łatwo można zapanować nad tym, jak grube i sprężyste powinno być wypełnienie w poszczególnych częściach senmaty®. Położenie głowy lub nogi nie spowoduje trwałego przesunięcia wypełnienia i odkształcenia pojedynczego segmentu, co mogłoby się zdarzyć, gdyby senmata® składała się tylko z jednej części. W „podbrzuszku” zaletą jest możliwość przekładania wypełnienia z komory do komory. W zależności od potrzeb można sprawić by np. pod głową było więcej wypełnienia niż pod brzuchem lub na odwrót, albo by w komorze podręcznej nie było wypełnienia wcale. Również „podkolannik” został wyposażony w możliwość elastycznego dodawania lub wyjmowania wypełnienia w celu uzyskania maksymalnej wygody. Z kolei jeśli ktoś lubi spać na płasko, może wyjąć podgłówek z senmaty®.

Więcej informacji o tym produkcie znajdziesz wchodząc na stronę senmata.pl

Bardzo żałuję, że nie było senmaty®, gdy byłam w ciąży (trzy razy). Doskonale pamiętam problemy ze znalezieniem sobie wygodnej pozycji do snu, obkładanie się poduszkami, podpieranie nimi brzucha, pleców, kolan.

share
Tags: