Prowadzisz bloga o ciąży? Weź udział w październikowym konkursie na „Blog Miesiąca”

14/10/2011 at 00:18

Mamy nieco opóźnienia w organizacji comiesięcznego konkursu dla blogerek piszących o ciąży (panowie się nie zgłaszają, choć piszą takie blogi), za co bardzo przepraszam. Mam nadzieję, że nie nadwyrężyłam cierpliwości tych osób, które bawiły się z nami już w poprzednich edycjach, tym że nie pojawiła się w oczekiwanym terminie informacja o konkursie (zawsze zaczynaliśmy nową edycję 11 dnia danego miesiąca). Zapraszamy jak zwykle nowe panie i panów prowadzących internetowy pamiętnik o oczekiwaniu na narodziny dziecka (lub dzieci, jeśli są to bliźniaki, trojaczki lub więcej … 😉 ).

Nie zdążyłam też w tym miesiącu poszukać sponsora nagrody, ani też żadna firma nie zgłosiła się sama, jak to bywało w innych miesiącach. Mam jednak jedną nagrodę w zanadrzu i zaproponuję ją w naszym konkursie 🙂 Będzie to produkt, którego jestem współtwórcą – w większości wirtualny, ale myślę, że przyda się każdej przyszłej mamie czy ojcu 🙂

.

Nagrodą dla zwycięzcy październikowej edycji konkursu na „Blog Miesiąca” będzie udział w kursie internetowym „Szkoła Rodzenia przedPORODEM.pl.

W skład kursu wchodzi 11 multimedialnych lekcji na temat porodu, połogu, opieki nad noworodkiem oraz karmienia piersią. Uczestniczka szkoły otrzymuje też płytę DVD z ćwiczeniami przygotowującymi do porodu: ogólnokształtującymi – poprawiającymi kondycję, oddechowymi – umożliwiającymi naukę oddychania torem przeponowym, relaksacyjnymi oraz instruktaż masażu wykonywanego przez partnera lub inną osobę.

Jednak udział w kursie to przede wszystkim kontakt z instruktorkami: położną, lekarzem (doradcą laktacyjnym) oraz z psychologiem – w prawdzie przez internet, ale w wielu wypadkach jest to jedyna szansa na szybkie zdobycie fachowej porady. Kontakt jest możliwy się przede wszystkim przez forum, ale można wysyłać też prywatne wiadomości do instruktorek szkoły rodzenia. Organizujemy też webinaria – czyli wykłady „na żywo” przez internet – trzeba się wtedy zalogować w określonym terminie (zwykle „spotykamy” się o 21.00). Podczas takiego seminarium można usłyszeć wykład oraz obejrzeć prezentację, ale można też na bieżąco zadawać pytania na czacie, na które prowadzący spotkanie ekspert od razu odpowiada. Dużą zaletą kursu jest to, że trwa on 180 dni, z czego zwykle duża część przypada na czas po porodzie. Z doświadczenia wiemy, że najwięcej pytań pojawia się dopiero po narodzinach dziecka i wtedy taka porada fachowca jest najbardziej przydatna.

Wartość nagrody 145 zł. Więcej informacji oraz program kursu można znaleźć wchodząc na stronę www.przedporodem.pl

Płyta DVD z ćwiczeniami

Internetowe seminarium na żywo.

Zapraszam raz jeszcze do wzięcia udziału w konkursie!

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu ukaże się 10 listopada w zakładce KONKURS

Regulamin konkursu

 1. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba posiadająca bloga, będąca aktualnie w ciąży lub jej partner lub obydwoje przyszłych rodziców.
 2. W Konkursie mogą brać udział zarówno blogi nowo powstałe, jak i założone wcześniej, nawet przed ciążą. Ocenie będą poddawane wpisy na blogu dokonane w okresie trwania Konkursu. Jeśli w danym miesiącu autorce/autorowi bloga urodzi się dziecko, również będzie nominowany do nagrody. Blog nie musi zawierać wpisów o tematyce wyłącznie dotyczącej ciąży – mogą to być również wpisy o codziennym życiu lub np. zainteresowaniach autorki/autora.W Konkursie mogą brać udział tylko blogi prowadzone w języku polskim.
 3. Zastrzegamy sobie prawo do wykluczenia bloga z Konkursu bez podania przyczyny.
 4. Zgłoszenia można dokonać wysyłając link do bloga na adres: i.lenkiewicz@przedporodem.pl. Blogi można zgłaszać do końca danego miesiąca, w którym będzie podlegał on ocenie.
 5. Potwierdzeniem, że autorka/autor bloga bierze udział w konkursie, będzie umieszczenie na swoim blogu linku www.blog.przedporodem.pl lub widgetu.
 6. Na blogu “przedPORODEM.pl” na podstronie „Blogerki” przy blogach biorących w danym miesiącu udział w konkursie zamieścimy adnotację „ Ten blog bierze udział w konkursie na Blog Miesiąca”.
 7. Do dnia 10 następnego miesiąca, po miesiącu, który będzie podlegał ocenie, wyłonimy zwycięski blog. Do zespołu oceniającego blogi będą wchodzić osoby na co dzień pracujące w Szkole Rodzenia przedPORODEM.pl: Iza Lenkiewicz – to ja, dyrektor, organizatorka szkoły rodzenia
  Magda Napierała – psycholog w szkole rodzenia
  Magda Liszewska – studentka medycyny, stażystka w naszej szkole rodzenia
 8. Autorka zwycięskiego bloga będzie mogła, jeśli zechce, umieścić na nim znak graficzny “Blog Miesiąca – Konkurs przedPORODEM.pl

 9. O zwycięzcy poinformujemy na blogu „przedPORODEM.pl”  w zakładce “Konkurs”– autor/autorka nie musi, jeśli sobie nie życzy, ujawniać  swojego imienia i nazwiska. Swoje dane personalne (imię i nazwisko, adres) poda tylko do naszej wiadomości, abyśmy mogli wysłać jej nagrodę.
share